ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ହାତରେ ଧରା ପଡିଲା ବିଶାଳକାୟ ଗୋଲ୍ଡ ଫିସ ,ଓଜନ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ହେଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଗୋଲ୍ଡଫିସ୍ ସାଧାରଣତଃ ଛୋଟ ମାଛ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ବାସ୍ତବରେ, ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ମାଛଗୁଡ଼ିକୁ ପାତ୍ରରେ ରଖନ୍ତି ।କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ୩୦କିଲୋ ଓଜନର ଏକ ବିଶାଳ ସୁନା ମାଛ ଦେଖିଛନ୍ତି କି? ଜଣେ ବ୍ରିଟିଶ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଏକ ବିଶାଳ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛ ଧରିଛନ୍ତି। ଓଜନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିପାରେ ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଉଛି।

ବ୍ରିଟିଶ ଖବରକାଗଜ ଡେଲି ମେଲ ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଫ୍ରାନ୍ସର ଏକ ମତ୍ସ୍ୟଚାଷରେ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛ ଧରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଟିଶ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଆଣ୍ଡି ହ୍ୟାକେଟ୍ ଫ୍ରାନ୍ସର  ବ୍ଲୁ ୱାଟର ହ୍ରଦରେ ମାଛ ଧରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ୩୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛ ଧରିଥିଲେ। ସେ ଏହି ବିଶାଳ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛର ନାମ ଦି କ୍ୟାରେଟ (ଗାଜର) ରଖିଛନ୍ତି। ଏହାର ରଙ୍ଗ ଗାଜର ପରି ଦେଖାଯାଉ ଥିବାରୁ ତାର ଏଭଳି ନାମ କରଣ ହେଇଛି । ଏହାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ସର୍ବ ବୃହତ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛ ଭାବେ ଧରାଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ୨୦୧୯ ମସିହା ପୂର୍ବରୁ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରାୟ ୧୭ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗୋଲ୍ଡ ମାଛ ଧରାଯାଇଥିଲା।

ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ କ’ଣ କହିଲା?
ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଡେଲି ମେଲକୁ କହିଛନ୍ତି: ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଜାଣିଥିଲି ଯେ ମାଛ ସେଠାରେ ଅଛି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବିବି ଯେ ମୁଁ ଏହାକୁ ଧରିବି। ଏହା ୩୦ କିମ୍ବା ୪୦ ୟାର୍ଡରେ ଭୂପୃଷ୍ଠକୁ ଆସିଲା, ଏବଂ ମୁଁ ଦେଖିଲି ଏହା କମଳା ରଙ୍ଗର । ଏହାକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଅନୁଭୂତି ଥିଲା । ମୁଁ ଭାବୁଛି ମୋର ଭାଗ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରଲ ହେବାର ଲାଗିଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.