ନିଜ ଶରୀର ଓଜନ ପାଇଁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ନକଲି ପୋଲିସ , ଟୋଲ ଆଦାୟ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ପୋଲିସ ଖାକି

ଫିରୋଜାବାଦ:ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଫିରୋଜାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଟୁଣ୍ଡଲା ପୋଲିସ ଏକ ବେଆଇନ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ମାମଲାରେ ଜଣେ ନକଲି ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇଛି। ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଧରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଓଜନ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଏବଂ ବୟସ ୨୩ ବର୍ଷ ଅଟେ। ଏତେ କମ୍ ବୟସରେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ହେବା ଏବଂ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ଶରୀର ତାଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହରେ ଆଣିଥିଲା ​। ଏହି କାରଣରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଖୋଲା ହାତରେ ଧରାଯାଇଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଫିରୋଜାବାଦ ପୋଲିସ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି ସୂଚନା ପାଇ ଆସୁଥିଲା ଯେ ଫିରୋଜାବାଦ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ପୋଲିସ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆଗ୍ରା ସୀମାରେ ଲାଗିଥିବା ତୁଣ୍ଡଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ରାତିରେ ଅନେକ ଦିନ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲା। ସେପଟେ, ଗତକାଲି ରାତିରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନମ୍ବର ୨ ନିକଟରେ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସ ଏକ ୱାଗନଆର କାର ଜବତ କରି ଥିଲା ଏହା ସହ ପୋଲିସ ୟୁନିଫର୍ମରେ ତିନି ଟା ତାରକା ଲାଗିଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ପୋଲିସର ସୂଚନା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନେକ ଗାଡିରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରୁଥିବା ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ତୁଣ୍ଡଲା SHO ରାଜେଶ ପାଣ୍ଡେ କାରରେ ବସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟିଂ ସ୍ଥାନ ପ୍ରଥମେ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଯୁବକ ଜଣକ ପୋଲିସକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର (ପରିଚୟ ପତ୍ର) ପରିଚୟ ପତ୍ର ପଚରାଗଲା, ତାଙ୍କୁ ନକଲି କାର୍ଡ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ କିଛି କଠୋରତା ଦେଖାଇଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ମୁକେଶ ଯାଦବ ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଘର ଗାଜିଆବାଦର ସାହିବାବାଦର । ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନିକଟରୁ ନକଲି ପୋଲିସ ପରିଚୟ ପତ୍ର, ୟୁନିଫର୍ମ, ଆଧାର କାର୍ଡ, ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଏବଂ୨୨୦୦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି।

ଏହି ମାମଲାରେ ତୁଣ୍ଡଲା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ (ସିଓ) ହରିମୋହନ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ସହ କିଏ ଜଡିତ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଛାନଭିନ କରା ଯାଉଛି। ତୁଣ୍ଡଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଧାରା ୧୭୦, ୧୭୧, ୪୨୦, ୪୬୭, ୪୬୮, ୪୬୯, ୪୭୧ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ପଠାଯାଇଛି। ତେବେ ଧରାଯାଇଥିବା ନକଲି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ମୁକେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୋଲ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସେ ପୋଲିସ ୟୁନିଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.