ବାବା ଭେଙ୍ଗା ପରେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍: ୨୦୨୩ ବର୍ଷ ବିଷୟରେ କରିଯାଇଛନ୍ତି ବଡ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ହୋଇପାରେ ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ

ବାବା ଭେଙ୍ଗାଙ୍କ ପରେ, ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଚର୍ଚାରେ ରହିଛି। ନୋଷ୍ଟାଡାମସ୍ ଆଡଲଫ୍ ହିଟଲରଙ୍କ ଉତ୍ଥାନ, ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ଫରାସୀ ବିପ୍ଳବ ଭଳି ଐତିହାସିକ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକର ସଠିକ୍ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିବାର ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ସେ ପ୍ରାୟ ୬,୩୩୮ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଲେଖିଥିଲେ। ଆମ ଦୁନିଆ କେବେ ଏବଂ କିପରି ଶେଷ ହେବ। ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ।

ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ ଡିସେମ୍ବର ୧୫୦୩ ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଓ ଜୁଲାଇ ୨, ୧୫୬୬ ରେ ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଫରାସୀ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଅନେକ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଏବେବି ବଞ୍ଚିଛି। କୁହାଯାଏ ଯେ ତାଙ୍କର ୭୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇଛି। ୨୦୨୩ ବର୍ଷ ବିଷୟରେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡମ୍ ମଧ୍ୟ ବଡ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଯାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ବିଷୟରେ।

ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ: ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ପରେ ଅନେକ ଦେଶ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତି ଅହେତୁକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱରେ ପୁଣିଥରେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ। ସେଥିରେ ସେ ସାତ ମାସର ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଏକ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି। ଅନେକେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଋଷର ଆକ୍ରମଣ ହେତୁ ୟୁକ୍ରେନରେ ବିବାଦ ଆହୁରି ବଡ ହୋଇପାରେ। ଯାହା ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ। ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଜଣେ ବୁଡ଼ା ଜାହାଜରେ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଦଲିଲ ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଇଟାଲୀ ଉପକୂଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ତାଙ୍କର ପଟୁଆର ବହୁତ ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବା। ଏହାପରେ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ଭୁଲ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ପଡ଼ିବ।’

Get real time updates directly on you device, subscribe now.