fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

ଏହି ଜିନିଷ ଦାନ କରିଲେ ହୁଅନ୍ତି ଧନୀ, ଶନିଦେବ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ

BSKY

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଦାନର ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହୁମାତ୍ରାରେ ରହିଛି। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଦାନ କରି ମଣିଷ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ କଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଗୁଣ ପ୍ରାପ୍ତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ, ଯିଏ କୌଣସି ସ୍ୱାର୍ଥ ବିନା ଦାନ କରେ, ସେ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଶୁଭ ଫଳ ପାଇଥାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବ ଗରିବ ଏବଂ ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରଦାନ କରି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତି ସାଢ଼େସାତୀ ଏବଂ ଧାୟାଙ୍କ କ୍ରୋଧରୁ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ପାଇଥାଏ ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ମାଙ୍ଗ ଟିକା ଦାନ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ଯଦି ମାଙ୍ଗ ଟିକା ଦିଆଯାଏ, ତେବେ କୁହାଯାଏ ଯେ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ଆସୁଥିବା ସଙ୍କଟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ । ଏହା ସହିତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇଛି ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ଶାନି ଦେବଙ୍କ ସହ ଜଡିତ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଶନିଙ୍କ ଦୋଷ ପାଦରୁ ଉଠେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶନିବାର ଦିନ କଳା ରଙ୍ଗର ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ଦାନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଶନିଦୋଷରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଛତା ସହିତ ମଧ୍ୟ ତୁଳନା କରାଯାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏକ ଛତା ଦାନ କରିବା ଏକ ମହାନ ଦାନ ସହିତ ସମାନ ବୋଲି ଧରାଯାଏ । ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନଙ୍କୁ ଛତା ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.