fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

(video)ଡେ କେୟାର ସେଣ୍ଟରର କର୍ମଚାରୀ ୧୬ ମାସର ଶିଶୁକୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ଦୃଶ୍ୟ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

BSKY

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ଉଭୟ ପିତାମାତା ଚାକିରି କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ, ପିଲାମାନଙ୍କର ପ୍ରତିପୋଷଣରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି । କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଛନ୍ତି । ପିତାମାତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେମାନେ ଡେ କେୟାର ରେ ରଖାଯାଉଛି । ଏଠାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଶୋଇବା, ଖାଇବାକୁ ଦେବା, ସେମାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ଠାରୁ, ସେମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଏବଂ ବଡ ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି । ୧୦ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦିନ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ରରେ ରଖାଯାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପ୍ରତିପୋଷଣ କରାଯାଏ । ଏହି ପିଲାମାନେ ଏଠାରେ ଦିନକୁ ୬-୮ ଘଣ୍ଟା ବିତାନ୍ତି । କିଛି ପିଲା ସ୍କୁଲ ପରେ ଏଠାରେ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତୁମର ନିରୀହ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ହାତରେ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସେଠାରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପରି ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଯାହା ପରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଡେ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ରେ ଛାଡିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବିବେ…

ସୂଚନାମୁତାବକ ନିକଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରୁ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସେଠାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ୧୬ ମାସର ଶିଶୁକୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।ନାଭି ମୁମ୍ବାଇର ୱାସିରେ ଥିବା ଡେ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ସହିତ ଏହି ମାମଲା ରହିଛି। କର୍ମଚାରୀମାନେ ଶିଶୁକୁ ମାଡ ମାରିବାର ଭିଡିଓ ସେଠାରେ ଥିବା ସିସିଟିଭି ରେ କଏଦ ହୋଇଥିଲା। ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଏକ ଛୋଟ ପିଲା ଯିଏ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉ ନାହିଁ , ତାଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ସହିତ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେଠାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିରୀହ ପିଲାକୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ପିଲାଟି ଘରକୁ ଆସି ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ପୁରା କଥା କହିବା ପରେ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା। ପିଲାଟିର କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ଦିନେ କେୟାର ସେଣ୍ଟର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ମା କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶିଶୁର ମା ୱାସି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଶିଶୁ ଯତ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି ।ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଯତ୍ନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଡେ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଅସୁବିଧା ଅଛି ଯେ ସେଠାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ସାକ୍ଷାତକାର କିମ୍ବା ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଚୟନ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ଯୋଗ୍ୟତା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ଯାହା ପାଇଁ ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ପୋଲିସ ଏବେ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.