ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍: ଆମକୁ ବିୟର ଦରକାର, ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବସିଥିବା ଦର୍ଶକ ଦାବିରେ ଗୁଞ୍ଜି ଉଠିଲା ବିଶ୍ୱକପ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ଫୁଟବଲ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜବରଦସ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କାରଣ ଖେଳର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କୁହାଯାଉଥିବା ଫୁଟବଲ ବିଶ୍ୱକପ କତାରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏଭଳି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଏବେ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଛି। ତେବେ ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶକମାନେ ଏପରି ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ, ଆୟୋଜକମାନେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଦର୍ଶକଙ୍କ ଏହି ଚାହିଦା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ, ଗତ କାଲିର ମ୍ୟାଚ ପରେ ଏକ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବସିଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଆମେ ବିୟର ଚାହୁଁଛୁ। ତାଙ୍କ ହାତରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟର ଏବଂ ବ୍ୟାନର ମଧ୍ୟ ଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଆସିଛି। ଏହି ସ୍ଲୋଗାନ ଶୁଣି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଆୟୋଜକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଚକିତ ହେବେ। କାରଣ ଏହାର ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ହେଉଛି ଇତିହାସର ପ୍ରଥମ ଫୁଟବଲ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଯେଉଁଥିରେ ବିୟର ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ବିୟର ବିକ୍ରୟ ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଯଦିଓ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ‘ମଦ୍ୟପାନ’ ମାଗଣା ବିୟର ବିକ୍ରି ହେବ। ଫିଫା ନିଜେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବସିଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ ଆଗ ଖୋଲି ବିୟର ମାଗିଥିଲେ।

କାହିଁକି ଜାରି ହେଲା କଟକଣା ?

ଫିଫା ଏହାର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ, ଆୟୋଜକ ଦେଶ ତଥା ଫିଫା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ପରେ ଷ୍ଟାଡିୟମର ପରିସରରୁ ବିୟର ବିକ୍ରି ହଟାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଯଦିଓ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାରଣ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କତାର ଏକ ଇସଲାମିକ ଦେଶ ଏବଂ ଏଠାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ନିୟମ ଯୋଗୁଁ ବିଶ୍ୱକପରେ ମଦ୍ୟପାନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.