fbpx

ଦୀପାବଳିରେ ଇଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇବାକୁ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଫେସ ପ୍ୟାକ, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ପ୍ରଣାଳୀ

AAKASH

ଦୀପାବଳି ପର୍ବ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଦିନ, ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ସଜାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୀପାବଳି ସମୟରେ ଘର ସଫା କରିବା ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅତ୍ୟଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଚେହେରାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚମକ କମିଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଭଲ ଦେଖାଯାଉ, ତେବେ ଆପଣ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଗ୍ରହଣ କରି ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଚମକ ପାଇପାରିବେ। ଦୀପାବଳିର ବ୍ୟସ୍ତତା ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରାର ଚମକ ବଜାୟ ରଖିପାରିବ। ଏହି ସହଜ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ପଦ୍ଧତିଗୁଡିକ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ ପାର୍ଲରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଦୀପାବଳି ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ କିପରି ତିଆରି କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା …

-ଏଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ମଇଦା ଏବଂ ଅଧା ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୫-୨୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଲେମ୍ବୁ ରସରେ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଥାଏ ଯାହା ଚର୍ମକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ସଫା କରିଥାଏ ଏବଂ ମୃତ ଚର୍ମ କୋଷଗୁଡ଼ିକୁ ବାହାର କରିଥାଏ। ଏହା ଚର୍ମକୁ କୋମଳ ଏବଂ ଚମକାଇଥାଏ। ଲେମ୍ବୁ ରସ ମଧ୍ୟ ଚର୍ମକୁ ଦୃଢ କରିଥାଏ। ଗ୍ରାମ ମଇଦାରେ ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ବ୍ରଣ ଏବଂ ଦାଗ ସହିତ ଲଢେଇ କରିଥାଏ। ଏହା ଚର୍ମକୁ ସଫା ଏବଂ ନରମ ରଖେ।

-ଆଳୁ ରସ ଏବଂ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ। ଏହି ପ୍ୟାକକୁ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଚମକିବ।

-କଫି ଏବଂ ଦହି ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ତିଆରି କରିବା ବହୁତ ସହଜ। ୨ ଚାମଚ କଫି ପାଉଡର ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିରେ ୧ ଚାମଚ ଦହି ମିଶାନ୍ତୁ। ଏଥିରେ ଟିକେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ପେଷ୍ଟ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଣିରେ ମୁହଁ ଧୋଇ ଶୁଖାନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ୧୦-୧୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଚର୍ମକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ସଫା କରିବ ଏବଂ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଚମକ ଆଣିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.