ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ରସୁଣ ଚା’ ହୋଇଥାଏ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ; ଜାଣନ୍ତୁ କେହି ସମୟରେ ପିଇବେ

ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଣିବାକୁ ଟିକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବ ଯେ ରସୁଣ ଚା’ କଣ ସତରେ ପିଆଯାଏ । ରସୁଣ ଚା’ କଥା ହୁଏତ ଆପଣ ମାନେ କେବେ ଶୁଣି ନଥିବେ । କିନ୍ତୁ ରସୁଣ ଚା’ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ କେବଳ ପିଇବା ଭଲ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହା ସ୍ୱାଦରେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ରସୁଣ ଚା’ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିଥାଏ । ରସୁଣରେ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣ ରହିଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅନେକ ରୋଗରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ଅଦା ଚା’ ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ରସୁଣ ଚା’ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରାଏ କରିପାରିବେ ।

ରସୁଣ ଚା’ ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ
ରସୁଣ ଚା ’ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମେଦବହୁଳତା ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ଶୀତଦିନେ ଥଣ୍ଡା ସମୟରେ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ । ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ବି ୧, ବି ୨ ଏବଂ ସି ରସୁଣ ଭିତରେ ସର୍ବାଧିକ ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଏହା ଚର୍ମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ରଖିଥାଏ । ସବୁଠାରୁ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ହୃଦରୋଗ ପାଇଁ ରସୁଣ ଚା’ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଚା’ରେ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ଏବଂ ପ୍ରତିରୋପଣ ସର୍ବାଧିକ ଥାଏ । ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଠିକ୍ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

ଏହି ଉପାୟରେ ରସୁଣ ଚା’ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ।
ରସୁଣ ଚା’ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଏକ କପ୍ ପାଣି ଫୁଟାନ୍ତୁ, ତା’ପରେ କଟା ଅଦା ଏବଂ ରସୁଣ ପକାନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏହାକୁ ଅତି କମରେ ୧୫ ରୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ ନିଆଁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ । ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ପରେ ଏହାକୁ ଛାଣି ଏଥିରେ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ । ଆପଣଙ୍କର ରସୁଣ ଚା’ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପିଇ ପାରିବେ । ଏହି ଚା’ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଅଧିକ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ପ୍ରତିଦିନ ରସୁଣ ଚା ’ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଅନେକ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.