IAS Officer’s Second Marriage:କାହିଁକି ନିଜ ଠାରୁ ୧୩ ବର୍ଷ ବଡ଼ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ଟିନା ଡାବି ,ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହର ଯାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :ଆଇଏଏସ୍ ଟିନା ଡାବି ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ଗାୱାଣ୍ଡେଙ୍କ ବିବାହ ବିଷୟରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥାଏ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଭୟଙ୍କ ଏହି କାହାଣୀ କିପରି ଏବଂ କେଉଁଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସେ ସମ୍ପର୍କ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ବନ୍ଧୁତା ପରେ ଏହା କିଭଳି ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହେଲା ଏବଂ ପରେ ବିବାହରେ ପହଞ୍ଚିଲା । କୋଭିଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମୟରେ ଆଇଏଏସ୍ ଟିନା ଡାବିଙ୍କର ପ୍ରଦୀପ ଗାୱାଣ୍ଡେଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ରାଜସ୍ଥାନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଏକାଠି କାମ କରୁଥିଲେ। ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ। ଏକାଠି କାମ କରିବାବେଳେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବନ୍ଧୁତା ବଢିଥିଲା ​​। ତା’ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହେଲା । ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତା’ପରେ ଦୁହେଁ ଜୟପୁରରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଗଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଏବଂ ପରେ ଏହି ମାମଲା ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଗଲା । ଟିନା ଡାବି କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଦୀପ ମୋତେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ, ଯଦିଓ ଆମେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲୁ । ପ୍ରଦିପ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୩ ବର୍ଷ ବଡ । ବୟସ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୟସ ଆଧାରରେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥିର ହୁଏ ନାହିଁ। ପାରସ୍ପରିକ ବୁଝାମଣା , ପ୍ରେମ ଏବଂ ସୁସଙ୍ଗତତା ସମ୍ପର୍କରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଟିନା ଡାବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବାର ମୋତେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଟିନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ କୋଭିଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମୟରେ ସେ ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଏକାଠି ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଆମେ ଭେଟିଲୁ । ତା’ପରେ ଆମେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହୋଇଗଲୁ । ବିବାହର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ, ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ବୁଝିଥିଲୁ ଏବଂ ପରିବାର ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲୁ ।

ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଟିନା ଡାବି ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଏହି କଥା କହିଥିଲେ। ଜୀବନର ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁଯୋଗ ବିଷୟରେ ସେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କିଛି ବୁଝାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବାର ଦୁଃଖ, ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି ଭାବିବେ ଆପଣ ସମ୍ପର୍କକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନାମୁତାବକ ଟିନା ଏବଂ ଅତହର ଉଭୟ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମତି ଦ୍ୱାରା ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଠିକ୍ ଛାଡପତ୍ର ପରେ ଟିନା ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.