ମହିଳା ଟି -୨୦ ଟିମ୍ ଅଫ୍ ଦି ଇୟର ଘୋଷଣା କଲା ଆଇସିସି: ସ୍ମୃତି ମାନ୍ଧାନାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣ ଭାରତୀୟ ପାଇଲେ ସ୍ଥାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ସୋମବାର ମହିଳା ଟି -୨୦ ଟିମ୍ ଅଫ୍ ଦି ଇୟର ୨୦୨୨ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହି ଦଳରେ ସର୍ବାଧିକ ଚାରି ଜଣ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଖେଳାଳି ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଭାରତ ବ୍ୟତୀତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ତିନିଜଣ ଖେଳାଳି ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଜଣେ ଖେଳାଳି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଦଳରେ ଭାରତର ସ୍ମୃତି ମାନ୍ଧାନାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା, ରିଚା ଘୋଷ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରେଣୁକା ସିଂ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସୋଫି ଡିଭାଇନଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ଏଥିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ। ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନ୍ଧାନାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ ସେ ୨୦୨୨ ରେ ହାରାହାରି ୩୩ ରେ ୫୯୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ୍ ୧୩୩ ଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୨୧ ଇନିଂସରେ ୫ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା ୨୦୨୨ ରେ ବଲ ଏବଂ ବ୍ୟାଟ ସହ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଅଫ୍ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ କରୁଥିବା ଦୀପ୍ତି ୨୯ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସାମଗ୍ରିକ ଭାବେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ୩୭ ହାରରେ ୩୭୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ୍ ୧୩୬ ଥିଲା। ନିକଟରେ ସେ ଏସିଆ କପରେ ୧୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଯୁବ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଚା ଘୋଷ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ୨୫୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୧୩ ଟି ଛକା ମାରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରେଣୁକା ସିଂ ଟି -୨୦ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ୨୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଇକୋନୋମି ୬ ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.