ବାହାରିଲା ICG ରେ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ,ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କରି ନିଅନ୍ତୁ ଆବେଦନ …

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀରେ ସରକାରୀ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ। ବାସ୍ତବରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ପଦ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯିବ । ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଯୋଗ୍ୟ ତଥା ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ joinindiancoastguard.cdac.in ରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଡ୍ରାଇଭ୍ ଅଧୀନରେ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡରେ ୭୧ ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ। କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଗଷ୍ଟ ୧୭ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯାହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ ରେ ଶେଷ ହେବ।

ନିଯୁକ୍ତି ଡ୍ରାଇଭ ଅଧୀନରେ ଜେନେରାଲ ଡ୍ୟୁଟି ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପାଇଲଟ ଲାଇସେନ୍ସର ୫୦ ଟି ପଦବୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବୈଷୟିକ ପଦବୀ ପାଇଁ ୨୦ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଏଥି ସହିତ, ଆଇନ ଏଣ୍ଟ୍ରିର ଗୋଟିଏ ପଦବୀ ନିଯୁକ୍ତ ହେବ। ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମେରିଟ ଅର୍ଡର ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ । ଏହି ମେରିଟ୍ ତାଲିକା ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହେବ । ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ, ତୃତୀୟ, ଚତୁର୍ଥ ଏବଂ ଭି କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବରେ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍, ଫଟୋ ପରିଚୟ ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଆବେଦନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ କ’ଣ ହେବା ଉଚିତ୍ ,ଜଣାନ୍ତୁ:ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀରେ ହଟାଯାଇଥିବା ପଦବୀ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଫି ୨୫୦ ଟଙ୍କା । ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ କିମ୍ବା କାର୍ଡ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ଅନଲାଇନ୍ ମୋଡ୍ ରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ । ଏଥି ସହିତ ଏସସି / ଏସଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ଫି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ତାରିଖ ୧ ଜୁଲାଇ ୧୯୯୭ ରୁ ୩୦ ଜୁନ୍ ୨୦୦୧ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବାଣିଜ୍ୟିକ ପାଇଲଟ୍ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ୧ ଜୁଲାଇ ୧୯୯୭ ରୁ ୩୦ ଜୁନ୍ ୨୦୦୩ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍ । ବୈଷୟିକ ପଦବୀ ପାଇଁ ୧ ଜୁଲାଇ ୧୯୯୭ ରୁ ୩୦ ଜୁନ୍ ୨୦୦୧ ମଧ୍ୟରେ ଏବଂ ଆଇନ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ୧ ଜୁଲାଇ ୧୯୯୩ ରୁ ୩୦ ଜୁନ୍ ୨୦୦୧ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍ ।

ତେବେ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ କିପରି ଆବେଦନ କରିବେ,ଜଣାନ୍ତୁ ?
ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ, ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ joinindiancoastguard.cdac.in ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ।
ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଥିବା ଆବେଦନ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।
ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ବିବରଣୀ ପୁରଣ କରନ୍ତୁ ।
ଆବେଦନ ଫିସ ଦିଅନ୍ତୁ ।
ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଶେଷରେ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.