ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହିଟଲରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧରମୈୟା: ବିଜେପି କଲା ଆକ୍ରମଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ବର୍ଷ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ନିର୍ବାଚନ ବର୍ଷରେ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସିଦ୍ଧରମୈୟା ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସିଦ୍ଧରମୈୟା ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହିଟଲରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବୟାନରେ ବିଜେପି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଦ୍ଧରମୈୟାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଉପରେ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ କହିଛି । ବିଜେପି ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି, “ସିଦ୍ଧରମୈୟା ଖଡଗେଙ୍କୁ ଦଳର ସଭାପତି ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ବୟାନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ ।’

କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଉପରେ ବିଜେପିର ଆକ୍ରମଣ:-
କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି, “ଆଜି ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧରମୈୟା ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କୁ ଦଳର ସଭାପତି ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, କେବଳ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଆଦର୍ଶକୁ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ । ମୁଁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତାଙ୍କ ଦଳର ସ୍ଥିତି କ’ଣ?’ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ଖଡଗେ କେବଳ ନାମକୁ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ । କିନ୍ତୁ ମୋଦୀ ଜଣେ ନିର୍ବାଚିତ ନେତା ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେ କୌଣସି ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ନୁହଁନ୍ତି ।’

ସିଦ୍ଧରମୈୟା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କ’ଣ କହିଥିଲେ?

ଉଡୁପିରେ ସିଦ୍ଧରମୈୟା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହିଟଲରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଥିଲେ, “ତାଙ୍କର ସମୟ ଆଉ କିଛି ଦିନ ରହିବ । ସେ ଏହାକୁ ୧୦୦ ଥର କହିଲେ ବି ବିଜେପି କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବ ନାହିଁ । ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ । ହିଟଲରଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ହେଲା? କିଛି ଦିନ ଧରି ସେ ଧୁମଧାମରେ ବୁଲାବୁଲି କରିଥିଲେ । ମୁସୋଲିନି ଏବଂ ଫ୍ରାଙ୍କୋଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ହେଲା? ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଦିନ ଏହିପରି ଘୁରି ବୁଲିବେ ।’

Get real time updates directly on you device, subscribe now.