fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

(Video)ଜାଣିଲେ ଲାଗୁଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, କେବଳ ନଡିଆପାଣି ପିଇ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି ଏହିବ୍ୟକ୍ତି, ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ ନେଲେ ବଡନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିର ଜୀବନଶୈଳୀରେ, ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ କେତେ କଣ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହିପରି କିଛି କରିଛନ୍ତି ଯାହା ବୋଧହୁଏ ଆପଣ କଳ୍ପନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ବାସ୍ତବରେ, ବାଲକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋସୋଫେଜ୍ ରିଫ୍ଲକ୍ସ ରୋଗ ହେତୁ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏହା ଶୁଣି କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ବି ହେବେ । ତେବେ ଏହି ରୋଗରୁ ନିଜକୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ ୨୪ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ନଡିଆ ପାଣି ପିଇ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି । ଖାଦ୍ୟ ନାମରେ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ନଡ଼ିଆ ଖାଆନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କର କାହାଣୀ ଶେନାଜ ନାମକ ଜଣେ ଇନଫ୍ଲୁଏନସର ଜଣେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀ ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବେ ।

ନଡ଼ିଆ ପାଣି ରେ ୨୪ ବର୍ଷ ଜୀବନ୍ତ :
ଶେନାଜ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ନଡ଼ିଆକୁ ଖାଦ୍ୟ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ନଡିଆ ପାଣି ପିଇ ଜୀବିତ ଅଛନ୍ତି , ମୁଁ ଏହା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି ସେ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି କି? ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କିପରି ପୂରଣ ହୁଏ। ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ମୋ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ନଥିଲା। ଗୋଟିଏ କାରଣ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଖରାପ ହେଉଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲି। ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓରେ ସେ ଆରମ୍ଭ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ ୨୪ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ନଡ଼ିଆ ଛଡା ଆଉ କିଛି ଖାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଶାହନାଜ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଯେଉଁଥିରେ ବାଲକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ରୋଗ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ମାତ୍ରେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ନିଜର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି ଲଗାଇଲେ। ତା’ପରେ, ଚିକିତ୍ସାର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ସେ ନଡ଼ିଆ ଖାଇବା ଏବଂ ପାଣି ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଭିଡିଓରେ ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନଡ଼ିଆ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କିପରି ଉନ୍ନତି ଆଣିଲା, ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ନଡ଼ିଆରେ କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍, ସୋଡିୟମ୍ ଏବଂ ପୋଟାସିୟମ୍ ପରି ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ରହିଛି। ଏହା ତାଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଶକ୍ତି ଫେରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଫିଟ୍ ଏବଂ ଭଲ ଅଛନ୍ତି । ଏବଂ ସେ କେବଳ ନଡ଼ିଆ ଖାଆନ୍ତି । ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନଙ୍କ ଏହି କାହାଣୀ ଶୁଣି ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ କାରଣ ଏଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ସେ କେବଳ ନଡ଼ିଆ ଖାଇ ଜୀବିତ କିପରି ଅଛନ୍ତି । ଆଜିକାଲି ଏହି ଭଳି ରୋଗ ହେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା। କିନ୍ତୁ କେବଳ ନଡ଼ିଆ ଖାଇବା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ, ତାହା ମଧ୍ୟ ଏତେ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ । ଏହି ଖବର ଟି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.