fbpx
BSKY
BJD MS SKY
BJD YOUTH SKY

ସିବିଆଇକୁ ସମୟ ମାଗିଲେ ସିସୋଦିଆ, କହିଲେ ବଜେଟ ତିଆରି କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ମଦନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଆଜି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଥିବା ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଡକାଯାଇଛି । ଏନେଇ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ ଆଜି ସକାଳୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋତେ ଫେବୃଆରୀରେ ଦିଲ୍ଲୀର ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟରେ ମୋର ଗୋଟେ ଗୋଟେ ମୂହୂର୍ତ୍ତ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅଟେ । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ସିବିଆଇକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଅନୁରୋଧ କରିଛି ଯେ, ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସମୟ ରଖନ୍ତୁ । ଆଶା କରୁଛି ଯେ, ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ ମୋର ଏହି ଅନୁରୋଧକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବେ ।

ସେ ପୁଣି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେବୃଆରୀ ପରେ ସେ ମୋତେ ଯେବେ ଡ଼ାକିବେ ମୁଁ ଯାଇ ପହଁଚିବି । ମୁଁ ସର୍ବଦା ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସହଯୋଗ କରିଆସିଛି । ତେବେ ସୁତ୍ରରୁ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି ଯେ, ସିବିଆଇ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କୁ ସମୟ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶନିବାରଦିନ ସିସୋଦିଆ ନିଜେ ଟ୍ୱିଟ କରି ପଚରାଉଚରାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିବିଆଇ ପୁଣି ମୋତେ କାଲି ଅର୍ଥାତ ରବିବାର ଦିନ ଡ଼ାକିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ମୋ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ, ଇଡ଼ି ର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି ପ୍ରୟୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ମୋ ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ, ମୋ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକର ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ମୋ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ମିଳି ନଥିଲା ।

ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ନୂତନ ମଦ ବିକ୍ରୟ ନୀତି ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଭି.କେ ସାକ୍ସେନା ଗତ ବର୍ଷ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ନୂତନ ମଦ ନୀତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ପୁରୁଣା ମଦ ନୀତିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ୱ ହରାଇବାକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାର ଦାବି କରିଥାନ୍ତେ । ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ପୁରୁଣା ମଦ ବିକ୍ରୟ ନୀତିକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି ।

ମଦ ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦର ଲମ୍ବା ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଚଳାଇବାରେ ପ୍ରକୃତ ଶକ୍ତି କିଏ ଅଛି ସେନେଇ ସଂଘର୍ଷ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଶାସନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାକୁ ନେଇ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସହ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁତର ମତଭେଦ ରହିଛି। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟରେ କଳହର ସଦ୍ୟତମ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଅନୁରୋଧରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ ଯେ, ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନୋନୀତ ଦିଲ୍ଲୀର ନାଗରିକ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟମାନେ ମେୟର ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.