ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପିତାମାତା କରୁଛନ୍ତି ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ;ଦାବି ଆଣିଲେ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ

ଭୋପାଳ: ଭୋପାଳ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ନେତା ସାଧବୀ ପ୍ରଜ୍ଞା ସିଂ ଠାକୁର ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବେଆଇନ ମଦ କାରବାରରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ପୋଲିସ ହେପାଜତରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପିତାମାତା ସେମାନଙ୍କ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରୟାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା କଂଗ୍ରେସର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀରେ ଏହି ବେଆଇନ ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ବଢି ବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରକୃତରେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭ ରେ ଭାରତୀୟ ଶିଳ୍ପ ବୋର୍ଡର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ପ୍ରୟାଗ ଠାକୁର ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ, ସେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଗାଁ ଏବଂ ବସ୍ତିର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବହି ଏବଂ ଷ୍ଟେସନାରୀ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥାକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଜ୍ଞା ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କିଛି ବସ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କର ପିତାମାତାଙ୍କର ରୋଜଗାରର କୌଣସି ନିୟମିତ ଉତ୍ସ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ବେଆଇନ ମଦ ତିଆରି ତଥା ବିକ୍ରୟ କରିବାରେ ଜଡିତ… ବେଳେବେଳେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥାଏ ଏବଂ ଜାମିନ ପାଇବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ । ସେମାନେ ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଚାରିରୁ ଛଅ ବର୍ଷର ବାଳିକାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ।ଏହି ସମୟରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରୟାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ପୋଲିସର ତତ୍ତ୍ୱବଧାନରେ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀରେ ବେଆଇନ ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଠାକୁରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆଧାରରେ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ କାରଣ ବେଆଇନ ମଦ ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଡିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଲାଞ୍ଚ ଦେବା ପାଇଁ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.