କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଶସ୍ତା ହେଲା ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ; ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠାରେ କେତେ ..

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଏକ ଡଲାର ହ୍ରାସ ପାଇଛି। କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଆଜି ଶସ୍ତା ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଖୁଚୁରା ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସରକାରୀ ତୈଳକମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ହାର ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ଚାରିଟି ମେଟ୍ରୋରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୭୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୬୨ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରେଣ୍ଟ ଅଶୋଧିତ ମୂଲ୍ୟ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ପ୍ରାୟ ଏକ ଡଲାରରୁ ୮୯.୫୦ ଡଲାରକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାବେଳେ ଡବ୍ଲୁଟିଏଚଆଇ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଡଲାର ହ୍ରାସ ପାଇ ବ୍ୟାରେଲ ପିଛା ୮୨.୬୮ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।ସମସ୍ତ ଚାରୋଟି ମେଟ୍ରୋରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ
– ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୭୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୬୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି
– ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୬.୩୧ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୪.୨୭ ଟଙ୍କା ରହିଛି
– ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୨.୬୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ ୯୪.୨୪ ଟଙ୍କା ରହିଛି
– କୋଲକାତାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୬.୦୩ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୨.୭୬ ଟଙ୍କା ରହିଛି
ଏହି ସହରଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ମୂଲ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି |

ନୋଏଡାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୬୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ ୮୯.୮୨ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।
– ଗାଜିଆବାଦରେ ୯୬.୨୬ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୪୫ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।
ଲକ୍ଷ୍ନୌ ରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୯୬.୫୭ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୮୯.୭୬ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।
ପାଟନାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୦୭.୪୮ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ ୯୪.୨୬ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି।

ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୬ ଟାରେ ବଦଳିଥାଏ। ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ନୂତନ ହାର ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ। ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି, ଡିଲର କମିଶନ, ଭାଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଯୋଡିବା ପରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟର ପ୍ରାୟ ଦୁଇଗୁଣ ହୋଇଯାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ଏତେ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଏ।

କିପରି ଜାଣିପାରିବେ ଆଜିର ସର୍ବଶେଷ ମୂଲ୍ୟ :
ଆପଣ ଏସଏମଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଡିଜେଲର ଦୈନିକ ହାର ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ (ପ୍ରତିଦିନ ଡିଜେଲ ପେଟ୍ରୋଲ ମୂଲ୍ୟ କିପରି ଯାଞ୍ଚ କରିବେ) । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ ଗ୍ରାହକମାନେ RSP ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସିଟି କୋଡ୍ ୯୨୨୪୯୯୨୨୪୯ ଏବଂ BPCL ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ RSP ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସିଟି କୋଡ୍ ୯୨୨୩୧୧୨୨୨୨ ନମ୍ବରକୁ ପଠାଇ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ସେହି ସମୟରେ, HPCL ଗ୍ରାହକମାନେ HPPrice ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସିଟି କୋଡ୍ ଲେଖି ୯୨୨୨୨୦୧୧୨୨ ନମ୍ବରକୁ ପଠାଇ ମୂଲ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.