fbpx

ତେଲେଙ୍ଗାନା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ଝଟକା, ରାଜ ଗୋପାଳ ରେଡ୍ଡି ପାର୍ଟିରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ଝଟକା । ବିଜେପି ନେତା ରାଜ ଗୋପାଳ ରେଡ୍ଡି ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେପି ନେତା ରାଜ ଗୋପାଳ ରେଡ୍ଡି ଏବେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏବଂ ଏହି ଇସ୍ତଫା ପରେ ମୁନୁଗୋଡ୍ଡୁରେ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରିଥିଲେ । ଏବେ ପୁଣି ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବେ ।

ଏବେ ସେ ପୁଣି କଂଗ୍ରେସକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ବିଜେପିର ବଡ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାମ ନଥିଲା। ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଦଳ ଛାଡିବା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା। ଏଥି ସହିତ ମୁନୁଗୋଡୁ ପ୍ରକାଶିତ ପ୍ରଥମ ତାଲିକାରେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଖାଲି ରଖିଛି। ରାଜାଗୋପାଲ ରେଡ୍ଡୀ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେକୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ କେସିଆରକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଆରଏସ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଦଳ ହେଉଛି କଂଗ୍ରେସ। କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି କେସିଆରକୁ ସିଂହାସନରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିଛି।

ରାଜଗୋପାଲ ରେଡ୍ଡୀ ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଯୋଗଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ରାଜ ଗୋପାଳ ରେଡ୍ଡୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ ରେଡ୍ଡୀ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.