fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD YOUTH SKY

ପଦଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିବେ ସଚିନ୍ ପାଇଲଟ୍ ; ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟା ସମୟରେ ଅଜମେରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଜନ ସଂଘର୍ଷ ପଦଯାତ୍ରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାପରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଉ ଜଣେ ନେତାଏବେ ପଦଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ପଡିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜନ ସଂଘର୍ଷ ପଦ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ସଚିନ ପାଇଲଟ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକିବା ସହ ୧୧ରୁ ଜନ ସଂଘର୍ଷ ଯାତ୍ରା ବାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ଉପରେ ଖୁବ ବର୍ଷି ଥିଲେ । ଥାପରେ ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସଚିନ ପାଇଲଟ ଅଜମେରରୁ ଜୟପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୧୨୫ କିଲୋମିଟର ଜନ ସଂଘର୍ଷ ପଦ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ଏହି ପଦଯାତ୍ରା ପଛରେ ସଚିନ୍ ପାଇଲଟଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଆରପିଏସସି କାଗଜ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ସରକାରଙ୍କ ନିଦ ଭଙ୍ଗ କରିବା।କାରଣ ଏହା କାଗଜ ଲିକ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହି କାଗଜ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ନିକଟରେ ଆରପିଏସସିର ସଚିବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆରପିଏସସିର ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଅଜମେରରେ ଅଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ରଣନୀତି ହେଉଛି ଯେ ସେ କାଗଜ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଛାତ୍ର ଓ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ସେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ। କାଗଜ ଲିକ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଠିଆ ହେବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଏଥିରୁ ମଧ୍ୟ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାମୁତାବକ ପାଇଲଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଠୋସ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନାହାଁନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୨୦୧୧ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ୨୬ ଟି କାଗଜ ଲିକ୍ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୪ ଟି ମାମଲା କେବେଳ ଗତ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । କାଗଜ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ଭାରତର ରାଜସ୍ଥାନ ଅଗ୍ରଣୀ ବୋଲି ସଚିନ ପାଇଲଟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟର ହବ୍ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଲାଣି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.