ରାସନ କାର୍ଡ ଥିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା: କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ହେବେ ମାଲାମାଲ୍!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛିି । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିପାରିବେ । ତାମିଲନାଡୁ ସରକାର ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ପୋଙ୍ଗଲରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ରେସନ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରନ୍ତି ।

ସରକାରୀ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୨.୨୦ କୋଟି ରାସନ କାର୍ଡଧାରୀ ଅଛନ୍ତି । ପ୍ରାୟ ୧୪.୬ ଲକ୍ଷ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଛାଡି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଉଛି ।

ପୋଙ୍ଗଲ୍ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ ଜାନୁଆରୀ ୧୪ ରେ ପଡୁଛି ଏବଂ ଗତ ୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଛି । ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କାର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଅର୍ଥ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଥିଲେ ।

ସେବେଠାରୁ ସରକାର ଲଗାତାର ଭାବରେ ଏହି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଉପହାର ବ୍ୟାଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ, ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଅର୍ଥ ରାଜ୍ୟର ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ, ୨୦୨୦ ରେ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୨୦୨୧ ରେ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇଥିଲା ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.