fbpx

ଭାରତରେ ରହି ଋଷ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିପାରିବେ ଭାରତୀୟ: ଘରେ ବସି କରିପାରିବେ କାରବାର

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଋଷ ଭାରତର ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟମାନେ ଘରେ ବସିଥିବା ୠଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଋଷ ଯିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ।

ଏଥିସହ ଋଷରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ତୁରନ୍ତ ଋଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଡ ପାଇବାର ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆର୍ôଥକ କାରବାର ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ସୁବିଧା ହେବ । ରୁଷ ଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ।

ନଭେମ୍ବର ୨ ବୁଧବାର ଦିନ ଭାରତରେ ଥିବା ଋଷ ଦୂତାବାସ କହିଛି ଯେ, ଋଷର ଆର୍ôଥକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ୠଷ ସରକାର ସରଳୀକୃତ ମାନଦଣ୍ଡ ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡ଼ିକରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିପାରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୂରରୁ ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା କିମ୍ବା ପାଣ୍ଠି ଜମା କରିବା ସମ୍ଭବ ହେବ ।

ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରଳ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି । ଏହିପରି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ସହଭାଗୀତା ଚୁକ୍ତି ଥିବା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.