SSC GD କନଷ୍ଟେବଳ ପଦବୀରେ ହେବ ୫୦ ହଜାର ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୨ ବର୍ଷର SSC GD ପରୀକ୍ଷାରେ ଉପସ୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର । କର୍ମଚାରୀ ଚୟନ ଆୟୋଗ (SSC) CAPF, SSF ରେ କନଷ୍ଟେବଳ (GD) ନିଯୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି; ଆସାମ ରାଇଫଲ୍ସରେ ରାଇଫଲମ୍ୟାନ୍ (ଜିଡି) ଏବଂ ନାର୍କେେଟିକ୍ସ ବ୍ୟୁରୋରେ କନଷ୍ଟେବଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ ମାଧ୍ୟମରେ ପୂରଣ ହେବାକୁ ଥିବା ମୋଟ ପଦବୀ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଅଦ୍ୟତନ ଅନୁଯାୟୀ ସୋମବାର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦, BSF, CISF, CRPF, SSB, ITBP, AR ଏବଂ SSF ର ମୋଟ ୫୦,୧୮୭ ଟି ପଦବୀ ବିଭିନ୍ନ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ SSC ପରୀକ୍ଷା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଜିଡି କନଷ୍ଟେବଲ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ ପାଇଁ ୨୪,୩୬୯ ପଦବୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା, ଯାହା ପରେ ୪୫,୨୮୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା ।

SSC GD ପଦବୀ ୨୦୨୨ ସଂଶୋଧିତ:
ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ – ୨୧୦୫୧ କନଷ୍ଟେବଲ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ – ୧୧୧୬୯ କନଷ୍ଟେବଳ (ଜେନେରାଲ ଡ୍ୟୁଟି)
କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବଳ – ୬୦୬୦ କନଷ୍ଟେବଲ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସୀମା ବଳ – ୨୨୭୪ କନଷ୍ଟେବଲ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ଇଣ୍ଡୋ ତିବ୍ଦତୀୟ ସୀମା ପୋଲିସ୍ – ୫୬୪୨ କନଷ୍ଟେବଲ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ଆସାମ ରାଇଫଲ୍ସ – ୩୬୦୧ ରାଇଫଲମ୍ୟାନ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା ବଳ – ୨୧୪ କନଷ୍ଟେବଳ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି)
ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ – ୧୭୫ କନଷ୍ଟେବଳ ।

SSC GD କନଷ୍ଟେବଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ ରେ ଅପଡେଟ
୨୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ GD କନଷ୍ଟେବଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରି SSC ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ଯାହା ୩୦ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା । ଏହା ପରେ ୧୦ ଜାନୁଆରୀରୁ ୧୩ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୩ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଘୋଷିତ ତାରିଖଗୁଡ଼ିକରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ, ଫେବୃଆରୀ ୧୮ ରେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଉତ୍ତର କି’ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆପତ୍ତି ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା । ଏହି ଆପତ୍ତିଗୁଡିକର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ, GD କନଷ୍ଟେବଲ୍ ୨୦୨୩ ଅନ୍ତିମ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଫଳାଫଳଗୁଡିକ SSC ଦ୍ୱାରା ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ଏହି ସମୟରେ ଆୟୋଗ ପୁଣି ଥରେ ଖାଲିଥିବା ପଦବୀ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.