ଅଜବ ନିୟମ! ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କେଶ କାଟିବା ମନା, ନଚେତ୍ ମିଳୁଛି ଦଣ୍ଡ

ଦୁନିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ଧର୍ମର ଲୋକ ବସବାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ଧର୍ମକୁ ନେଇ ବହୁ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି । ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ନିୟମକୁ ମାନିଥାଆନ୍ତି । ସେମିତି ଏକ ଧର୍ମ ଅଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଝିଅ କିମ୍ୱା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେଶ କାଟିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଶରୀରର କୌଣସି ଅଙ୍ଗରୁ କେଶ କାଢି ପାରିବେ ନାହିଁ । ଆନାବାପ୍ଟିଜିମ୍ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଚର୍ଚ୍ଚ ସହିତ ଜଡିତ ଆମିଷ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି ନିୟମ ପାଳନ କରିଆସୁଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଯୁଗରେ ସମୟ ବଦଳିଛି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ମାନସିକତା ତଥା ପରମ୍ପରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରିନାହିଁ । ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏହାର ପରମ୍ପରା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମହିଳା କେଶ କାଟିଲେ ଅପରାଧ କରିନାହିଁ । ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନେ ପୁରାତନ ରୀତିନୀତି ଅନୁସରଣ କରି ନିଜ ଜୀବନକୁ ଆଗକୁ ବଢାଉଛନ୍ତି ।

ଆମିଷ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର କେଶ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବାଇବଲ ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି । ପ୍ରାଚୀନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାଙ୍କୁ କୌଣସି ସର୍ତ୍ତରେ କେଶ କାଟିବାକୁ ଦିଆଯାଇନଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଆମିଷ୍ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କେଶକୁ ବାନ୍ଧି କପଡ଼ାରେ ଘୋଡାଇ ରଖିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାମାନେ କେବଳ ଘର ଭିତରେ କେଶ ଖୋଲି ପାରିବେ ।

ଯଦି କୌଣସି ମହିଳା ଭୁଲ୍ କିମ୍ବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବରେ କେଶ କାଟନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଲଜ୍ଜାଜନକ ଏବଂ ପାପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ନିଜ ଶରୀରର କେଶକୁ ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଯଦି ଜଣେ ମହିଳା କେଶ କାଟନ୍ତି କିମ୍ବା ରେଜର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.