fbpx

ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ଘଟଣା: ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ, କହିଲେ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ସରକାର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୁଜାଫରନଗରର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚାପୁଡ଼ା ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୋମବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏକ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହାର ତଦନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୟୁପି ସରକାର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ, ଆମେ ଶିଶୁର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ। ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅଭୟ ଏସ୍ ଓକା ଏବଂ ପଙ୍କଜ ମିତାଲଙ୍କ ବେଞ୍ଚ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଛି।

ଶିଶୁର ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ତିନିଜଣିଆ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ରାଜ୍ୟକୁ ସୂଚନା ଦେଉଛୁ ଯେ, କେବଳ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ପାଇଁ ଆମେ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏଜେନ୍ସି ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛୁ। ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ଏହି ତାଲିକା ଦିଆଯିବ। ”

ଜଷ୍ଟିସ ଓକା ଜେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସହ ସମସ୍ୟା ଅଟେ। ପିଲାଟି ବହୁତ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପିଲା ଏବଂ ପିତାମାତା କାଉନସେଲିଂ ସେଣ୍ଟରକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ଆପଣ ଆଶା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀ ନଟରାଜ, ପିଲାମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ NIMHANS କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏଜେନ୍ସି ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବ କି ନାହିଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନିଅନ୍ତୁ। ”

Get real time updates directly on you device, subscribe now.