fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

XIM ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଉତ୍ସବମୁଖର: ରାଜଧାନୀର ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ ରଙ୍ଗୀନ କରିଦେଲା ‘Xamboree’ ଫେଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର): XIM ୟୁନିଭରସିଟି (ନୂଆ କ୍ୟାମ୍ପସ) ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ନିକଟରେ ବାର୍ଷିକ ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଚାଳନା ଫେଷ୍ଟ ‘Xamboree’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଫେବୃଆରୀ ମାସ ୧୭ରୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ EVOS ଦ୍ୱାରା ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା । ସାଂସ୍କୃତିକ, କ୍ରୀଡ଼ା, ବିଜିନେସ ଇଭେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକତ୍ର ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବା Xamboreeର ଆୟୋଜନ ପଛର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା । ଏହି ଇଭେଣ୍ଟକୁ XIM ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଷ୍ଟିଅରିଂ କମିଟି ‘XSTEC’ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳନା କରାଯାଇଥିଲା ।

୧୭ ତାରିଖ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଦେଶର ସୁନାମଧନ୍ୟ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଅପ କମେଡ଼ିଆନ ସମୟ ରୈନା Xamboree କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଥମ କଳାକାର ଭାବେ କଳା ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହସଖୁସି, ଉତ୍ସାହର ଭାବନା ଭରିଦେଇଥିଲା । ୧୮ ତାରିଖ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ହଜିଯାଇଥିବା କାହାଣୀର ବିଟସରେ ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଗତିଶୀଳ କରାଯାଇଥିଲା । କିଙ୍ଗଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନିଜେ ଏକ ଭାବନା ଥିଲା, ଯାହାକି ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଖୁସିମୟ କରିଦେଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲ ଓ କମିଟି ତରଫରୁ ବୌଦ୍ଧିକ ଜ୍ଞାନ ଓ ସୃଜନଶୀଳତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନର ଏହି ପରିବେଶ XIM ପରିସରକୁ ଆହୁରି ଉତ୍ସବମୁଖର କରିଦେଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଲା:

୧୯ ତାରିଖ ତୃତୀୟ ଦିନରେ DJ Aceaxeଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିବେଷିତ ପାର୍ଟି ମ୍ୟୁଜିକର ବୈଦ୍ୟୁତିକ ବିଟସ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ଶକ୍ତିକୁ ବହୁଗୁଣିତ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମେଗାଷ୍ଟାର ୟୋ ୟୋ ହନି ସିଂ ରାପସ ଓ ସଙ୍ଗସ ମାଧ୍ୟମରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଆଇକନିକ୍ ସ୍ୱର ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦିନ ସାରା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଇଭେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକି ସନ୍ଧ୍ୟା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହ ଭରିଦେଇଥିଲା । Xamboreeର ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଇଭେଣ୍ଟଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି:

XIM ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏହାର ବାର୍ଷିକ ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଚାଳନା ଫେଷ୍ଟରେ କିଛି ଫୁଡ୍ ଜଏଣ୍ଟସ ହୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା । Xamboree ୩.୦ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେବା ସହ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ଭରିଦେଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ ଓ Xamboreeର ସ୍ପନସରଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହିତ ପ୍ରଶାସନ, ଆୟୋଜକ କମିଟି, ଫାକଲଟି, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ଓ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ତରଫରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.