ଆଜିଠୁ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ, ୧୮ ଦେଶର ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଖେଳାଳି ସାମିଲ ହେବେ

କଟକ (ଭାସ୍କର ନ୍ୟୁଜ୍‌) : ଆଜିଠୁ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁ ଇନ୍‌ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବିଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ୍‌ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ଏଥିରେ ୧୮ ଦେଶର ୩୦୦ ପାଖାପାଖି ଖେଳାଳି । କରୋନା ଆତଙ୍କ ଯୋଗୁ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ତେଣୁ ରବିବାର ଠାରୁ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖେଳାଳି ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଦେଶର ତାରକା ଖେଳାଳି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ୍‌ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ସେବା ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । କରୋନା ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ୍‌ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକରଣ କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କର ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ କିଟ୍‌ ଏବଂ ଜବାହରଲାଲ ନେହରୁ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ଆରଟି ପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଖେଳାଳି ଓଡ଼ିଶା ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାରା ବିଶ୍ୱର ୩୦୦ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି ଏଥିରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଓଡିଶାର ତାରକା ଖେଳାଳି ଋତପର୍ଣ୍ଣା ଓ ଶ୍ୱେତାପର୍ଣ୍ଣା ପଣ୍ଡା ,ସୌରଭ ବର୍ମା, ଶୁଭଙ୍କର ଦେ, ସାଇନା ନେହ୍ୱାଲ, ଅଶ୍ୱିନୀ ପୁନାପ୍ପା, ସିକି ରେଡ୍ଡୀ ପ୍ରମୁଖ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comments
Loading...