fbpx

(video)ଆଦିବାସୀଙ୍କ ସହ ପାଦରେ ପାଦ ମିଳାଇଲେ ମମତା ; ଭିଡ଼ିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ବଙ୍ଗଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗ୍ରାଣ୍ଡ କାର୍ନିଭାଲରେ ଆଦିବାସୀ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀମାନଙ୍କ ସହ ପାଦରେ ପାଦ ମିଳାଉ ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।ସେ ଗତ କାଲି ଅପରାହ୍ନରେ କୋଲକାତାର ୯୫ ଟି ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଅଭିନେତା ତଥା ଟିଏମସି ବିଧାୟକ ଜୁନ୍ ମାଲିଆ ମଧ୍ୟ ଲୋକପ୍ରିୟ ବଙ୍ଗୀୟ ସିରିଏଲର ତାରକାଙ୍କ ସହ ନାଚୁଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ।

୨୦୧୬ ମସିହାରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ କୋଲକାତାର ରେଡ୍ ରୋଡରେ ଏକ ପ୍ୟାରେଡରେ କରାଯାଇଥାଏ ଯାହା ପାଞ୍ଚ ଦିନିଆ ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ଯାହା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ୟୁନେସ୍କୋର ପ୍ରତିନିଧୀ, କୂଟନୀତିଜ୍ଞ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୁଏ। କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଦୁଇ ବର୍ଷ କାର୍ନିଭାଲକୁ ଦୂରେଇ ରଖାଯାଇଥିଲା। କୋଲକାତାର ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ଉତ୍ସବକୁ ୟୁନେସ୍କୋ ଦ୍ୱାରା ଅଦ୍ଭୁତ ହେରିଟେଜ୍ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସମ୍ମାନକୁ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ କାର୍ନିଭାଲ୍ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ଜଲପାଇଗୁଡାରେ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା – ଯେଉଁଥିରେ ଆଠ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ବୁଡ଼ ପକାଇବା ସମୟରେ ବନ୍ୟାସେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.