ଏହି ସବୁ କାମ କଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ: ଦୂରେଇ ଯିବ ସମସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଧାରଣତଃ ବାସ୍ତ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ରଖିବାର ଉପାୟ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ତେବେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷର ଶକ୍ତି ଥାଏ, ଯାହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ସକରାତ୍ମକ ବା ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଯଦି ଘରଟି ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ, ତେବେ ସେହି ଘରେ ସର୍ବଦା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିଥାଏ। ସେହି ଘରେ ସର୍ବଦା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ବସ୍ତୁକୁ ଏହାର ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ, ଯଦି ସମାନ ବସ୍ତୁ ଭୁଲ ଦିଗରେ ଥାଏ ତେବେ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କେତେକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଧନ ଓ ଖାଦ୍ୟର ବୃଦ୍ଧି ହେବ ନାହିଁ, ବରଂ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରହିବ।

ଶଙ୍ଖ
ଘରେ ନିୟମିତ ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିଲେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେ ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନରେ ଶଙ୍ଖ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖେ ।

ତୁଳସୀ ଗଛ

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତୁଳସୀଙ୍କୁ ‘ମାତା’ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ତୁଲସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ସେଠାରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ। ପୂଜାରେ ତୁଳସୀ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ଉଚିତ।

ଧାତୁ କଇଁଛ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କଇଁଛ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ। ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଏକ ଧାତୁ କଇଁଛ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ଏବଂ ଶସ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ। ତଥାପି, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କଇଁଛର ମୁହଁ ଘର ଭିତର ଆଡ଼କୁ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ତୁମେ ତୁମ ଅଫିସରେ କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ଏକ ତମ୍ବା ପାତ୍ରରେ ଏକ କଇଁଛ ରଖିପାରିବ।

ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିରକୁ ଘରର ପୂଜା ଘରେ ରଖନ୍ତୁ

ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିଜେ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରରେ ରହନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ଯେଉଁ ଗୃହରେ ଶ୍ରୀ ଯନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି ତାହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସେଠାରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସର୍ବଦା ସେଠାରେ ରହିଥାଏ। ଆପଣ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିରକୁ ଘରର ପୂଜା ଘରେ ରଖିପାରିବେ।

ସ୍ଫଟିକ୍ ବଲ୍ ରଖନ୍ତୁ

ଘରର କବାଟ କିମ୍ବା ଝରକା ଉପରେ ଏକ ସ୍ଫଟିକ୍ ବଲ୍ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ଫଳରେ ଘରେ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରେ ଏକ ହାତୀ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ମୟୂର ପୁଛ

ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ମୟୂର ପୁଛ ବହୁତ ପ୍ରିୟ । କୁହାଯାଏ ଯେ ପୂଜାପାଠରେ ମୟୂରର ପୁଛ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରହିଥାଏ । ବାକି ଖରାପ ହେବାର ଥିଲେ ତାହା ଦୁର ହୋଇଯାଏ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comments
Loading...