fbpx

ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍: ପୂଜା ଭସ୍ତ୍ରାକରଙ୍କୁ ୧.୯ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ଝିଅକୁ FD କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ବାପା

AAKASH

ମୁମ୍ବାଇ: ବ୍ୟାଙ୍କ FD ଏବେ ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଯେ ସମସ୍ତେ ଫିକ୍ସଡ ଡିପୋଜିଟରେ ନିଜ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ FD ଉପରେ ସୁଧ ହାର ବଢାଇବା ପରଠାରୁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଧାରାରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପୂଜା ଭସ୍ତ୍ରାକରଙ୍କ ପିତା ବାନ୍ଧନ୍ରମ ଭସ୍ତ୍ରାକର ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ପୂଜା ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରୁ ଆୟକୁ ଫିକ୍ସଡ ଡିପୋଜିଟରେ ପରିଣତ କରନ୍ତୁ।

ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପାଇଁ ନିଲାମ ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଖେଳାଳି ପୂଜା ଭସ୍ତ୍ରାକରଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୧.୯ କୋଟିରେ କିଣିଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପୂଜା ଭାଷ୍ଟ୍ରକର ତାଙ୍କ ପିତା ବାନ୍ଧନ ରାମ ଭାଷ୍ଟ୍ରକରଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର କାର କିଣି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାପାଙ୍କୁ ବଡ଼ଖର୍ଚ୍ଚ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ଗତକାଲି ନିଲାମ ଖବର ଶୁଣି ବାପା ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଏହି ଟଙ୍କା FDରେ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ବି ସଞ୍ଚୟ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୁଏ, FDର ନାମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆସେ କାରଣ ଏଥିରେ ତୁମର ବିନିଯୋଗ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ତୁମେ ନିଶ୍ଚିତ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ପାଇବ। ଏହି ସମୟରେ, ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଏକ ସ୍ଥିର ଜମା ରଖିବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି। ଯେପରି ସ୍ଥିର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ହାର, ସୁଧ ଉପରେ ଟିକସ ସଞ୍ଚୟ କରିବା, ଆପଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଅନୁଯାୟୀ ସମୟସୀମା ବାଛିବା, ସହଜ ନଗଦ ପ୍ରତ୍ୟାହାରର ସୁବିଧା ଏବଂ FD ଉପରେ ଋଣ ଇତ୍ୟାଦି ମିଳିଥାଏ। ଏହି ସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକ ୠଊ କୁ ବହୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିଥାଏ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.