fbpx

ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୫ ଆହତ, ବିଡି ଲଗାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଘରେ ଚା ତିଆରି କରୁଥିବା ସମୟରେ ଏକ ସିଲିଣ୍ଡର ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି। ବିସ୍ଫୋରଣ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା ଯେ, ଘରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୦୫ ଜଣ ଗୁରୁତର ଅଛନ୍ତି। ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଜାଫରନଗରର ଖାତାଲି ବାସିନ୍ଦା ଫଜଲ ଏବଂ ଦିଲଶାଦ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସଲମାନ, ଶାହନେଫର, ଆଫଟାବ, ମେରୁଟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ରାଫ ଏବଂ ୧୬ ବର୍ଷୀୟ ରିୟାନଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦିଲଶାଦ ଏବଂ ସଲମାନଙ୍କୁ PGI ରେଫର୍ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଦିଲଶାଦ ରାସ୍ତାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଆହତ ଆଫାବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଖାତାଲିରୁ ଆସିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଦିଲଶାଦ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଟାଙ୍ଗ୍ରି ଡ୍ୟାମ ନିକଟ ନ୍ୟୁ ଶକ୍ତିନାଗରରେ ଦୁଇଟି କୋଠରୀ ଭଡା ନେଇଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ସ୍କ୍ରାପ୍ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଖାତାଉଲି ମୁଜାଫରନଗର ନିବାସୀ ଶାହନାୱାଜ ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫୈଜଲ, ଦିଲଶାଦ ଏବଂ ସଲମାନ ତାଙ୍କ ଭାଇ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରିଆନ ତାଙ୍କ ଭାଉଜ ତାଙ୍କ ସହ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିସାରିବା ପରେ ରିୟାନ୍ ଏବଂ ସଲମାନ ଫଜଲଙ୍କ ରୁମକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଫଜଲ ଚା ’ତିଆରି କରୁଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଫଜଲ ଚା ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ବିଡି ଧୂମପାନ କରୁଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟିଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଘରଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା। ନିକଟସ୍ଥ ଲୋକମାନେ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ଭଗ୍ନାଂଶ ତଳେ ପୋତି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ବାହାର କରି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.