fbpx

ନଭେମ୍ବରର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମହଙ୍ଗା ଝଟକା, ୧୦୧ ଟଙ୍କା ବଢ଼ିଗଲା ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ମୂଲ୍ୟ

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନଭେମ୍ବର ମାସ ଆରମ୍ଭରୁ ମହଙ୍ଗାର ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି ଏବଂ ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ବ୍ୟବସାୟିକ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ବାଣିଜ୍ୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୧.୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ନୂଆ ହାର ବୁଧବାର ଅର୍ଥାତ୍ ୧ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୩ ଠାରୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏହି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୧୮୩୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୧ ରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ହାର ୨୦୯ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ।

ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ :-
ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ବ୍ୟବସାୟିକ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ । ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘରୋଇ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ୯୦୩ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ କୋଲକାତାରେ ୧୪ କିଲୋଗ୍ରାମ ସିଲିଣ୍ଡର ୯୨୯ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ମୁମ୍ବାଇରେ ଏଲପିଜି ମୂଲ୍ୟ ୯୦୨.୫ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ୯୧୮.୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ।

ବିମାନ ଇନ୍ଧନର ମୂଲ୍ୟରେ ହ୍ରାସ :-
ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବିମାନ ଇନ୍ଧନର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି । ଲଗାତାର ତିନିଟି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ବାୟୁ ଇନ୍ଧନ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ଏକ ବ୍ରେକ ଆସିଛି । ଆଭିଏସନ ଟର୍ବାଇନ ଇନ୍ଧନର ମୂଲ୍ୟ ଯଥା ଏଟିଏଫ ୧୦୭୪ / କେଏଲ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଆଜି (ନଭେମ୍ବର ୧) ଠାରୁ ନୂଆ ମୂଲ୍ୟ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏହି ହ୍ରାସ ପରେ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଆରାମ ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ବିମାନ ସେବା କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଯାତ୍ରା ଶସ୍ତା କରିପାରିବେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.