fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

କରାଚିର ପୋଲିସ ହେଡ କ୍ୱାର୍ଟର ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ, ଲଗାତାର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗ୍ରେନେଡ ଫିଙ୍ଗିବା ସହିତ କରୁଛନ୍ତି ଗୁଳିମାଡ଼

BSKY

କରାଚି : ପାକିସ୍ତାନର କରାଚିରେ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁ ମହଲା କୋଠା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। କରାଚି ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ଲାଇଟ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ସମସ୍ତ କବାଟ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ପଛରୁ ଗ୍ରେନେଡ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସେମାନେ ଚାରି ମହଲା କୋଠରୀରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଗୁଳି ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।

ଏହାପରେ ଏକ ଭାରୀ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି।ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଆଲୋକ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ଅଛି ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘେରି ରହିଥିବା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥିଲେ ଯେ ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।
ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ କରାଚି ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (କୋପି) ର ପଛ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଭାରୀ ଅସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରି ପୋଲିସ ଦଳ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଉଛନ୍ତି।

ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରରୁ ବିଲଡିଂରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବସି ଗ୍ରେନେଡ ଫିଙ୍ଗି ଭିତରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ମିଆନୱାଲି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ପୋଲିସ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଜଣେ ଉଦ୍ଧାର କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇ ଜିନ୍ନା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସାଜିଦଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା। ଏଥିସହିତ ଜିନ୍ନା ହସ୍ପିଟାଲ କରାଚିରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.