fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

Amit Shah Exclusive Interview: BJPର ସବୁ ଗୁମର ଫିଟାଇଲେ ଶାହା,କହିଲେ ସତ୍ୟ ଲୁଚାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ବିଜେପିର ଚାଣକ୍ୟ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇଛନ୍ତି।ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅମିତ ଶାହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅଦାନୀ ବିବାଦ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୨୩ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ, PFI ନିଷେଧ, ସଂସଦ ହଟଗୋଳ , ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସୁରକ୍ଷା, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଦାନୀ ମାମଲାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କିଛି ଲୁଚାଇବା କିମ୍ବା ଭୟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି।ଯେତେବେଳେ ଶାହାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜେପି ସହ ବନ୍ଧୁତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି। ଆପଣଙ୍କ ସରକାର ଅଦାନୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହା ଉପରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସାଂସଦ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କହିବା ମୋ ପକ୍ଷେ ଠିକ୍ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ପାଖରେ କିଛି ଲୁଚାଇବାକୁ ନାହିଁ। କିମ୍ବା ଆମକୁ ଭୟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଯଦି ବିରୋଧୀ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଅଛି ତେବେ କୋର୍ଟ ଯାଆନ୍ତୁ। ଗୃହରେ ହଟଗୋଳ କଲେ କିଛି ମିଳିବ ନାହିଁ ।

ସୂଚନାମୁତାବକ ଯେ ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ଭାଗ ଅଦାନୀ ମାମଲାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଠିକଣା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ବିରୋଧୀ ସାଂସଦମାନେ ଏକ ବିତର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗୃହର ପ୍ରକ୍ରିୟା ବାରମ୍ବାର ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ତ୍ରିପୁରା, ମିଜୋରାମ ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ରହିଛି, ଯାହା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ।

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ମଧ୍ୟ ତ୍ରିପୁରାରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହେବ। ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ତ୍ରିପୁରାରେ ବିଜେପିର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବ। ଗତଥର ଅପେକ୍ଷା ଏଥର ବିଜେପି ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିବ ଏବଂ ଆମର ଭୋଟ୍ ପ୍ରତିଶତ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ତ୍ରିପୁରାର ସମସ୍ତ ଦଳ ବିଜେପିକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବାମପନ୍ଥୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଏଥର କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଅଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ମାଣିକ ସାହାଙ୍କୁ ପୂର୍ବତନ ତ୍ରିପୁରା ସିଏମ ବିପ୍ଲବ ଦେବଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସିଏମ କରାଯାଇଛି, ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ନାହଁ କି? ଏହା ଉପରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଦଳର ଏକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି। ଏପରିକି ବିଜେପିରେ ଯେତେବେଳେ ନେତାମାନେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରାଜନୀତିରେ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରୁ ଅଣାଯାଏ।

ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ବିପ୍ଲବ ଦେବଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଆଣିଛୁ, ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କରିଛୁ। ବିପ୍ଲବ ଦେବ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବିଜେପି ପାଇଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ତ୍ରିପୁରାରେ ମାଣିକ ସାହାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ଅମିତ ଶାହା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ PFI ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛୁ। ମୁଁ ଅତୀତରେ କହିଥିଲି ଯେ ପିଏଫଆଇ କ୍ୟାଡରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ମାମଲା ଶେଷ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। କୋର୍ଟ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି। ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ଯେତେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଲେ ମଧ୍ୟ, ସତ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରି ଉଦୟ ହେବେ । ଏହି ଲୋକମାନେ ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଏପରି ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ପିଏମ ମୋଦୀ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.